Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Aktualności

Barcelona 2019. Rozpoczęto rekrutację uczniów do projektu

Europejskie praktyki szansą lepszej pracy - taki tytuł nosi projekt realizowany w naszej szkole, który otrzymał dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej w wysokości 71 184,00 euro. Projekt trwa dwa lata i pozwolił już na wyjazd na praktyki do Barcelony 15 uczniom klas drugich Technikum nr 6 w kwietniu w roku 2018. W projekcie mogą wziąć udział uczniowie i uczennice klas drugich technikum, którzy złożą prawidłowo wypełnione dokumenty rekrutacyjne j oraz w drodze rekrutacji zajmą najwyższe miejsca na liście rankingowej. W roku 2019 planowany…

» więcej

Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Żeromskiego

„Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”. - zgodnie ze słowami Jarosława Iwaszkiewicza, uczniowie Budowlanki, dnia 10 września 2018r. na auli szkolnej, rozpoczęli…

» więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

3 września w auli Miejskiego Zespołu Szkół Nr 5 w Krośnie uczniowie oficjalnie rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. Pani dyrektor Lidia Kasińska przedstawiła panią Jolantę Trzebuniak – Mercik, która będzie sprawować funkcję…

» więcej

Kolejny rok szkolny za nami

„Wszystko się kiedyś zaczyna i kończy…” czyli kolejny rok szkolny za nami 22 czerwca na auli szkolnej Miejskiego Zespołu Szkół Nr 5 w Krośnie miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystości…

» więcej

Wycieczka 2TBA do parku rozrywki Energylandia

W tym roku 15 czerwca klasa 2tba zdecydowała się spędzić jeden dzień na szalonej zabawie w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Park ten jest największym tego typu obiektem w Polsce, oferującym kilkadziesiąt atrakcji na…

» więcej

Debata oksfordzka

Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dnia 11 czerwca 2018 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie odbyła się debata oksfordzka na temat: "Kształt granic II Rzeczypospolitej…

» więcej

Kurs dla uczniów w zakresie usuwania azbestu

Uczniowie Technikum nr 6 wzięli udział w kursie w zakresie bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest. Kurs został przeprowadzony przez pracowników akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ramach realizacji…

» więcej

Wicemistrzostwo Polski chłopców w Bornem Sulinowie

W dniach 5-8 czerwca 2018r. w Bornem Sulinowie w województwie zachodniopomorskim odbył się Finał Centralny XLI Zawodów Sportowo - Obronnych „Sprawni jak Żołnierze 2018”. Zawody realizowane były w formie zadania zleconego…

» więcej

41 edycja zawodów „Sprawni jak Żołnierze”

W 41 edycji rejonowych zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze” rozegranych 19 kwietnia 2018 r. w Krośnie wzięło udział 13 druży. Organizatorem zawodów był Miejski Zespół Szkół nr 5 w Krośnie przy wsparciu Kuratorium…

» więcej