Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych

W dniu 10.12.2018r. uczniowie wszystkich klas ponadgimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem policji panem podinspektorem Zenonem Staniszem. Warsztaty dla uczniów zorganizowane zostały w ramach projektu pn. „Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w Mieście Krośnie”, dofinansowanego z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” na lata 2018 – 2020. Na spotkaniu młodzież dowiedziała się o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze ze szczególnym uwzględnieniem zasad przechodzenia przez pasy. W trakcie warsztatów uczniowie zobaczyli prezentację dotyczącą wypadków drogowych w Krośnie i najbliższej okolicy oraz film przedstawiający niebezpieczne sytuacje spowodowane przez pieszych na drodze. Myślę, że zajęcia te uświadomiły młodym ludziom jak niewiele trzeba by doszło do wypadku na drodze i jak na tej drodze prawidłowo powinien zachowywać się pieszy.

Pedagog szkolny: Iwona Majko - Bogacz