Do gimnazjalistów

Drodzy Gimnazjaliści,

przed Wami ważna decyzja – Jaką wybrać szkołę ponadgimnazjalną? Chciałabym przedstawić ofertę Krośnieńskiej „Budowlanki” szkoły o profilu architektoniczno – budowlanym, szkoły, która oprócz wykształcenia ogólnokształcącego daje również umiejętności zawodowe. Nasi absolwenci są cenionymi fachowcami na rynku lokalnym, krajowym i europejskim, więc nie mają problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Wg portalu Pracuj .pl najwięcej ofert pracy w 2017 r było w budownictwie (wzrost o 23% w stosunku do roku ubiegłego). Wielu naszych absolwentów prowadzi własne firmy i szuka obecnie pracowników do pracy w budownictwie. W barometrze zawodów 2017 w powiecie krośnieńskim i mieście Krośnie zawody, które proponujemy znajdują się wśród zawodów poszukiwanych.

TECHNIKUM NR 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego
W tym roku proponujemy nabór na następujące zawody:

Uczniowie Technikum kształcą swoje umiejętności zawodowe na zajęciach praktycznych, praktykach zawodowych i płatnych wakacyjnych stażach. Poznają nowoczesne technologie i materiały na szkoleniach prowadzonych przez branżowe firmy. Współpracujemy również z Izbą Architektów RP realizując program edukacyjny „Kształtowanie Przestrzeni”.

W ramach projektów unijnych realizowanych przez szkołę uczniowie mają możliwość:

• uczestniczenia w zagranicznych praktykach zawodowych. W roku 2016 w Irlandii, w tym roku wyjeżdżają do Berlina, a w następnych latach planujemy wyjazdy do Barcelony,
  • uczestniczenia w płatnych stażach wakacyjnych,
  • uczestniczenia w bezpłatnych kursach dających określone uprawnienia: operatora koparko – ładowarki, operatora wózków widłowych, montażu rusztowań metalowych, spawania metodą TIG, florystki<./li>

Nasi absolwenci są dobrze przygotowani do studiowania na wydziałach budownictwa, architektury, architektury wnętrz, architektury krajobrazu, konserwacji zabytków, inżynierii środowiska, odnawialnych źródeł energii.
Absolwenci będą mogli podjąć pracę w firmach budowlanych, konserwatorskich, remontowych, geodezyjnych, związanych z odnawialnymi źródłami energii, biurach projektowych, w administracji rządowej i samorządowej, a także w firmach związanych z urządzaniem i pielęgnacją terenów zieleni oraz firmach związanych z aranżacją i dekorowaniem wnętrz. Są również dobrze przygotowani do podjęcia pracy na własny rachunek.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego
W tym roku proponujemy nabór na następujące zawody:

W przypadku kształcenia w zawodzie Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz betoniarz – zbrojarz zajęcia praktyczne będą odbywać się w szkolnych pracowniach. Natomiast w zawodach: Murarz, Monter sieci i instalacji sanitarnych zajęcia praktyczne będą organizowane u pracodawców. Uczeń będzie wtedy pracownikiem młodocianym i za swoją pracę będzie otrzymywał wynagrodzenie, a lata nauki będą mu się liczyły do stażu pracy.

• uczestniczenia w płatnych praktykach wakacyjnych,
  • uczestniczenia w bezpłatnych kursach dających określone uprawnienia: operatora koparko – ładowarki, operatora wózków widłowych, montażu rusztowań metalowych, spawania metodą TIG.

Oto argumenty przemawiające za tym, aby wybrać naszą szkołę jako następny etap kształcenia:

• Kształcimy w zawodach architektoniczno – budowalnych, na które istnieje duże zapotrzebowanie na rynku pracy, a nasi absolwenci są cenionymi fachowcami zarówno w kraju jak i za granicą;
  • Pomimo tego, że jesteśmy szkołą techniczną osoby z artystyczną duszą również znajdą u nas swoje miejsce realizując się w działalności plastycznej, inscenizacjach historycznych - cykl „Żołnierze wyklęci” i programach kabaretowych - przeglądy kabaretów „Blaga”;
  • Realizujemy innowacje pedagogiczne „Dekoracja wnętrz w zawodzie technik renowacji elementów architektury” oraz „Język niemiecki w budownictwie w zawodzie technik budownictwa". Przygotowujemy się do innowacji „Niwaki - ogrodowe bonsai w zawodzie technik architektury krajobrazu”;
  • Jesteśmy znani z tego, że w szkole funkcjonują drużyny specjalizujące się w zawodach sportowo - obronnych „Sprawni jak żołnierze”, (prezentacja) wielokrotnie zdobywając mistrzostwo Polski, pokonując w rywalizacji tzw. „szkoły mundurowe”;
  • Nasi nauczyciele dobrze przygotują Cię do matury i egzaminów zawodowych o czym świadczy trzykrotnie przyznany certyfikat Wiarygodna Szkoła”;
  • Co roku uczniowie są finalistami Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz zdobywają laury w konkursie Izby Architektów RP w ramach programu edukacyjnego „Kształtowanie Przestrzeni”;
  • Nasi uczniowie otrzymują stypendia Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta Miasta Krosna oraz stypendia unijne;
  • Uczniowie z najlepszą frekwencją uczestniczą w bezpłatnych kursach na prawo jazdy;
  • Dla uczniów mieszkających poza Krosnem funkcjonują 50% dopłaty do biletów miesięcznych, ewentualnie zakwaterowanie w między szkolnej bursie;
  • W szkole panuje przyjazna atmosfera, uczniowie mają realny wpływ na życie szkoły, a prężnie działający samorząd organizuje różnego rodzaju imprezy;
  • Uczniowie kształcą się w wyremontowanych dobrze wyposażonych salach i pracowniach kształcenia praktycznego. Mają dostęp do nowoczesnych obiektów sportowych (hala sportowa, mała sala do aerobiku, siłownia, sala do tenisa stołowego, strzelnica, wielofunkcyjne boisko) i terenów rekreacyjnych;
  • Szkoła zapewnia opiekę pedagoga, psychologa, pielęgniarki i stomatologa;
  • Zapewniamy bezpłatny dostęp do podręczników z kształcenia zawodowego. W bibliotece są dostępne szkolne lektury i laptopy z dostępem do Internetu.

W imieniu całej społeczności szkolnej zapraszam do Krośnieńskiej „Budowlanki”

dyrektor szkoły
mgr inż. arch. Lidia Kasińska