GREINPLAST PODKARPACIE uczy prawidłowo ocieplać budynki

Już po raz kolejny, w ramach trwającej od trzech lat współpracy naszej Szkoły z firmą „Greinplast Podkarpacie”, jej pracownicy rozpoczęli szkolenie uczniów z technikum budowlanego. Pierwsza część tego szkolenia, dotyczącego sposobów prawidłowego wykonywania ociepleń budynków, odbyła się na terenie warsztatów szkolnych przy ulicy Lewakowskiego w dniu 7 grudnia. Problematykę instruktażu rozszerzono na obszar często popełnianych błędów w trakcie prowadzenia takowych robót. Doświadczony instruktor z „Greinplast Podkarpacie” bardzo dokładnie omówił też sposoby naprawy zdarzających się usterek i wad ocieplenia budynków metodą ETICS (wcześniej nazwa tej metody brzmiała: „metoda lekka mokra”). Zainteresowani uczniowie z klas 2TB oraz 2TBa mieli więc okazję raz jeszcze przekonać się jak ważną rzeczą jest dbałość o oszczędzanie wciąż drożejącej energii oraz o czystość środowiska naturalnego, bo te problemy w dużym stopniu niweluje tzw. termomodernizacja budowli.

Druga, praktyczno-warsztatowa część szkolenia, dla tych samych uczniów, zostanie przeprowadzona w styczniu lub lutym 2019 roku. Jej uczestnicy własnoręcznie wykonają, na przygotowanych wcześniej stanowiskach ćwiczeń, wszystkie etapy robót ociepleniowych.

Bardzo dziękujemy pracownikom firmy „GREINPLAST PODKARPACIE” organizującym i prowadzącym szkolenia, pani Małgorzacie oraz panu Pawłowi, za czas i wysiłek poświęcony naszym uczniom.

T.Stefanik / J.Urbanek