Komunikat dla uczniów 2TR

KOMUNIKAT kierownika szkolenia praktycznego dla uczniów którzy obecnie w roku szkolnym 2016/2017 ukończyli klasę 2TR

W klasie trzeciej technikum renowacji elementów architektury, podobnie jak w zakończonej przez Was klasie drugiej, oprócz zajęć praktycznych w wymiarze 6 godzin w tygodniu, realizowanych w pracowniach szkolnych, występuje także praktyka zawodowa w wymiarze 160 godzin w ciągu roku szkolnego odbywana u Pracodawców. Jednakże praktyka ta nie odbywa się w ciągu 4 tygodni (jak to było w klasie drugiej), ale 1 dzień w tygodniu w ciągu roku szkolnego. W dniu tym nie odbywają się dla Was zajęcia w szkole, to oczywiste. W rzeczywistości sprowadza się to do tego, że na praktykę do Pracodawców pójdziecie przez 20 tygodni po 8 godzin (20 x 8 godz. = 160 godz.).
W przyszłym roku 2017/2018 planuje się tę praktykę mniej więcej w ten sposób:
I część – 10-11 razy od początku roku szkolnego do mniej więcej połowy listopada
II część – 9-10 razy – początek zaraz po Wielkanocy do przedostatniego tygodnia roku szkolnego w czerwcu (koniec roku 2017/2018 wypadnie 22.06.2018r.)
Czyli – jak widać – w sumie 20 razy. W pozostałym czasie (od połowy listopada 2017 do Wielkanocy 2018) te dni tygodnia, w których zaplanuje się w/w praktyki (prawdopodobnie będą to poniedziałki lub piątki) będziecie mieli wolne od zajęć w szkole. Możecie o to wypytać starszych kolegów, którzy odbyli już takie praktyki.

Ponieważ praktyki zaczynamy zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego 2017/2018, musicie sami w czasie wakacji znaleźć sobie miejsce odbywania ich, indywidualnie lub w kilkuosobowych grupach z koleżankami/kolegami. Powinny być to firmy z branży renowatorsko-konserwatorskiej (o które trudno na naszym terenie), kamieniarskiej, lub ew. budowlanej. Jeśli budowlane, to takie które wykonują roboty tynkarskie, ścienne, ogólnobudowlane, wykończeniowe (a nie np. brukarskie, dekarskie, blacharskie, instalatorskie, itp.).

Pracodawca który przyjmie Was na praktykę powinien zapoznać się z programem praktyk oraz musi wypełnić druk OŚWIADCZENIA. Dokumenty można pobrać w Sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej.

Oswiadczenie przyjmującego na praktykę. 147kB
Program praktyk dla opiekuna. 204kB

Wypełnione i podpisane przez Pracodawcę oświadczenia należy dostarczyć do sekretariatu szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 25 sierpnia 2017r.!
W wyjątkowych przypadkach można je przesłać (skan lub zdjęcie) na poniżej podany adres e-mail.

Gdyby ktoś z Was miał bardzo wielki problem ze znalezieniem miejsca praktyk (lub ew. inny problem), proszę o bezwzględny kontakt ze mną przed 20 sierpnia 2017r.
tel: 606 430 589, e-mail: j.urbanek@poczta.fm

Kierownik szkolenia praktycznego Jan Urbanek.