Medal 100-lecia odzyskania Niepodległości

Spotkał nas niezmierny zaszczyt, że pracownik naszej szkoły - Wiesław Biedroń - otrzymał Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości przyznany przez Premiera RP. Znalazł się on w gronie 90-ciu osób zasłużonych w upowszechnianiu i propagowaniu idei patriotycznych.

W ten sposób doceniona została wieloletnia praca całego naszego środowiska szkolnego na rzecz nie tylko kształcenia ale także ciężkiej pracy włożonej w wychowanie polskiej młodzieży w duchu patriotyzmu i miłości do ojczyzny, w duchu tradycji oraz odpowiednich postaw obywatelskich.

Niektórzy wychowawcy odeszli już na wieczną służbę do Pana, inni zażywają spokojnej emerytury. Jeszcze inni nadal pracują w naszej szkole nie szczędząc trudu w codziennej - niejednokrotnie bardzo niewdzięcznej pracy dla Niepodległej. Ten medal pokazuje, że mimo przeciwności warto trzymać się zasad, być przekonanym do raz obranej drogi, i że warto żyć dla niepodległości a nie z niepodległości.

Niech żyje Polska!!!