Miesięczna praktyka w Stuttgarcie

W środę 14 marca została podpisana umowa trójstronna uczeń – szkoła - firma HARTBEX dotycząca miesięcznych praktyk zawodowych w Stuttgarcie. Podczas spotkania obecna była Pani Dyrektor szkoły Lidia Kasińska, Pan Jan Rec – opiekun praktyki, Pan Rafał Rojowski – specjalista do spraw zatrudnienia firmy HARTBEX, Pan Janusz Leczek – koordynator, rodzice i uczniowie. Poza formalnym podpisaniem umowy rodzice i uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, uzyskania szczegółowych informacji dotyczących organizacji praktyki i bliższego poznania firmy HARTBEX. Już 8 go kwietnia 15 uczniów i uczennic klas 2TBa i 2TBTE wraz z opiekunem wyjedzie na bardzo dobrze płatną miesięczną praktykę zawodową w Niemczech. Będą mieli możliwość poznać w praktyce najnowsze technologie budowlane, zapoznać się z organizacją budowy na najwyższym europejskim poziomie, nawiązać nowe kontakty na przyszłość i zwiedzić jedno z ładniejszych miast Badenii – Wirtembergii Stuttgart. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali od Pana Rafała Rojowskiego propozycję odbycia w Stuttgarcie płatnych wakacyjnych staży zawodowych.

Wyjeżdżającym uczniom życzymy miłych wrażeń.

Janusz Leczek