Monter Zabudowy i Robót Wykończeniowych w Budownictwie

MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

To zawód szerokoprofilowy obejmujący wszystkie prace wykończeniowe w budownictwie. Specjaliści w tej branży są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Biorąc pod uwagę jak długo trzeba czekać na wolne terminy fachowców zajmujących się robotami wykończeniowym, pracy dla absolwentów tego kierunku nie zabraknie.

Informacje dodatkowe

Nasze firmy patronackie to „Leroy Merlin”, „Greinplast” i „Hartbex”. Dzięki tej współpracy uczniowie uczestniczą w płatnych stażach oraz zdobywają dodatkowe uprawnienia na szkoleniach organizowanych przez te firmy. Nasz udział w projektach unijnych pozwala na realizację dla uczniów płatnych wakacyjnych staży, oraz bezpłatnych kursów kwalifikacyjnych z obsługi wózka widłowego.

Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia

• Kwalifikacja: BD.04. Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych

Sylwetka absolwenta

Absolwent kończąc szkołę w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

• montowania systemów suchej zabudowy,
  • wykonywania robót malarskich,
  • wykonywania robót tapeciarskich,
  • wykonywania robót posadzkarskich,
  • wykonywania robót okładzinowych,
  • uzyskanie dodatkowych uprawnień: uczeń uczestnicząc w określonych szkoleniach organizowanych przez szkołę, a prowadzonych przez firmy z branży budowlanej może uzyskać certyfikaty i dodatkowe uprawnienia.

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie znajdzie zatrudnienie w:

• firmach budowalnych;
  • firmach remontowych;
  • centrach handlowych budowlanych;
  • może samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia:

Główna siedziba szkoły mieści się w Krośnie w centrum miasta przy ul. ks. Piotra Skargi 3. Dzięki takiej lokalizacji uczniowie mają blisko do obiektów związanych z kulturą i sportem oraz przystanków komunikacji masowej.
W wyremontowanych pomieszczeniach zabytkowych budynków mieszczą się:

• sale do zajęć ogólnokształcących i przedmiotów zawodowych wyposażone w sprzęt multimedialny i specjalistyczne pomoce dydaktyczne;
  • biblioteka pełniąca funkcję centrum kulturalnego i multimedialnego szkoły;
  • szkolna aula w której odbywają się szkolne uroczystości, a w czasie przerw pełniąca funkcję głównej przestrzeni rekreacyjnej;
  • część sportowa składająca się z: pełnowymiarowej sali gimnastycznej, małej sali lustrzanej, siłowni, sali do tenisa stołowego, strzelnicy, wielofunkcyjnego boiska sportowego i terenów rekreacyjnych;
  • gabinet medycyny szkolnej;
  • gabinet pedagoga szkolnego;
  • szkolny sklepik serwujący również posiłki na ciepło.

Bardzo dobrze wyposażone szkolne pracownie kształcenia praktycznego znajdują się na ul. Lewakowskiego 27b. Tam też odbywają się egzaminy praktyczne z kwalifikacji budowlanych. Zapewniamy bezpłatny dostęp do podręczników z kształcenia zawodowego. W bibliotece są dostępne szkolne lektury i laptopy z dostępem do Internetu; Dla uczniów mieszkających poza Krosnem funkcjonują 50% dopłaty do biletów miesięcznych, ewentualnie możliwe jest zakwaterowanie w między szkolnej bursie; Nasi uczniowie otrzymują stypendia Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta Miasta Krosna oraz stypendia unijne dla uzdolnionych uczniów; Pomimo tego, że jesteśmy szkołą techniczną osoby z artystyczną duszą również znajdą u nas swoje miejsce realizując się w działalności plastycznej, inscenizacjach historycznych – cykl „Żołnierze wyklęci” lub programach kabaretowych - przeglądy kabaretów „Blaga”; Jesteśmy znani z tego, że w szkole funkcjonują drużyny specjalizujące się w zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze”, wielokrotnie zdobywając mistrzostwo Polski, pokonując w rywalizacji tzw. „szkoły mundurowe”.