Ogólnopolski konkurs historyczny - finał

29 listopada 2018 r. w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbył się finał ogólnopolskiego konkursu historycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Nie jestem żadną bohaterką. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich (1939-1945)”. Konkurs został zorganizowany przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi w związku z uchwałą Sejmu RP z 8 czerwca 2017 r. ustanawiającą rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej. Był podzielony na dwa etapy. W pierwszym trzyosobowe drużyny przygotowywały audycję radiową lub gazetę szkolną poświęconą tematyce konkursu. Spośród 81 drużyn do finału zakwalifikowano 18,których prace oceniono najwyżej w pierwszym etapie konkursu. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Adam Bożek, Maria Marszałek i Martyna Zajdel z klasy 4 TA/TR. II etap konkursu miał formę turnieju, podczas którego uczestnicy rozwiązywali test oraz odpowiadali ustnie na pytania dotyczące historii narodowego socjalizmu, Zagłady Żydów, dziejów okupacji niemieckiej i sowieckiej na ziemiach polskich. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie - zajęli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!