Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Promocja

BARCELONA - CZY WARTO BYŁO?

Dominik
Czas spędzony w Barcelonie uważam że udany, ponieważ wynieśliśmy wiele, mogliśmy zwiedzić wiele ciekawych miejsc oraz mieliśmy dużo wolnego czasu, który mogliśmy wykorzystać do samodzielnego zwiedzania. Cały ten wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany, podobały nam się staże jak i również cała Barcelona. Jeśli miałbym okazję uczestniczyć kolejny raz w takim stażu z chęcią wziąłbym udział, polecam i uważam że było warto się zapisać.

Róża
Hiszpania jak i sama Barcelona była miejscem, które planowałam zwiedzić już od dawna jak i tego samego roku, wyjazd jedynie zapewnił mnie o dobrze dobranym miejscu na następne wakacje. Piękny kraj, wyjątkowa architektura, kultura i uprzejmi ludzie to coś co mnie urzekło w Hiszpanii. Nie było to coś widocznego jedynie w czasie wypoczynku/czasie wolnym, a także i w czasie roboczym. Praktyki przebiegały w miłej atmosferze, a tyle co się je zaczęło to się je kończyło, nie dało się zauważyć jak szybko mijał ich czas. Poznałam wielu interesujących ludzi, polepszyłam swoją znajomość języka angielskiego jak i parę prostych zwrotów w ojczystym języku kraju. Pomimo iż był to pobyt w samej Barcelonie to było także i wielu cudzoziemców z którymi także przyjemnie można było spędzić czas np. w hostelu i poduczyć się parę rzeczy od nich. Sam wyjazd uważam za bardzo udany, było wszystko czego oczekiwałam i mam nadzieję, że następni uczestnicy także odbędą go w chociaż zbliżony sposób, bo naprawdę warto. Polecam osobom kochającym podróże, poznawanie nowych kultur i chcących uczyć się nowych rzeczy, które nie koniecznie są związane z ich zainteresowaniami ale przynoszą nam nowe doświadczenia i wiedzę - takim jak ja.

BARCELONA

 

Karol
Czas który spędziłem w Barcelonie był niezapomnianą przygodą życia. Placówka w której pracowaliśmy była bardzo profesjonalna i bardzo dużo się tam nauczyłem. W czasie wolnym mogliśmy zwiedzać ciekawe miejsca na swoją rękę za pozwoleniem nauczycielki. W weekendy mieliśmy zorganizowane wycieczki. Z całego serca polecam i zachęcam do wzięcia udziału.

Jan
Moim zdaniem zdecydowanie tak. Wyjazd miał same pozytywne strony. Nabrałem nowego doświadczenia w zawodzie jak i w języku angielskim, nie tylko zawodowym. Poza zajęciami praktycznymi często zwiedzaliśmy różne zakątki Miasta. Poznaliśmy sporo ciekawych ludzi w pracy i w hostelu, pochodzących nie tylko z Hiszpanii. Moim zdaniem wyjazd ten przyniósł mi wiele korzyści, które na pewno przydadzą mi się w przyszłości oraz oczywiście wspomnień których nigdy nie zapomnę.

Natalia
Moim zdaniem warto jechać, jeśli chodzi o Barcelonę to bardzo mi się podobało. Fajne było to, że były zorganizowane wycieczki, bo samemu pewnie ciężko by było się ruszyć. Podobał mi się również hostel w którym mieszkaliśmy, może jedzenie mogłoby być bardziej różnorodne ale po za tym super. Uważam, że super przygoda na całe życie, na pewno takie przeżycie pomoże w zaplanowaniu przyszłości, czy odnalezieniu się za granicą np. w poszukiwaniu pracy. Wyjazd był super, wszystkim polecam jak najbardziej, bardzo dobrze zorganizowany, byle by się nie bać zgłosić bo na pewno nie będzie się żałować.

Patrycja
Moim zdaniem, warto było lecieć na praktyki zagraniczne do Barcelony. Jest to bardzo piękny kraj, a ludzie mieszkający tam odznaczają się wysoką kulturą osobistą. Dzięki wyjazdowi, zobaczyłam jak wygląda praca za granicą, w jakim stopniu dogadam się z obcokrajowcami oraz jak radzę sobie pracując w grupie. Oprócz praktyk, w czasie wolnym, zwiedziłam różne ciekawe miejsca, w Barcelonie i poza nią, które do tej pory widywałam tylko w telewizji. Podsumowując, bardzo polecam tego typu wyjazdy.

Mateusz
Moim zdaniem było warto pojechać na praktyki do Barcelony ponieważ nauczyłem się wiele przydatnych nowych umiejętności w swoim zawodzie oraz podszkoliłem umiejętność mówienia w języku angielskim. Zobaczyłem jak wygląda praca za granicą i sprawdziłem siebie czy poradziłbym sobie z pracą za granicą. Poza pracą mogłem zwiedzić wiele ciekawych i pięknych miejsc w Barcelonie i poza nią. Podsumowując bardzo polecam tego typu praktyki.

Kacper
Uważam, że było warto wyjechać na praktyki do Barcelony ponieważ mogliśmy nabrać nowych doświadczeń, poznać nowe sprzęty czy technikę wykonania różnych robót, poprawić znajomość języka angielskiego, poznać nowy język hiszpański, zwiedzić wiele znanych miejsc, a także poznać osoby z innego kraju.

Magdalena
Cieszę się, że mogłam wziąć udział w praktykach w Barcelonie. Można się poduczyć w danym zawodzie i to za granicą, co w dzisiejszych czasach jest bardzo przydatne. Kolejną zaletą jest też to, że można poduczyć się języka, bo wiadomo że najszybciej można się go nauczyć za granicą, stykając się z nim na co dzień. Jednak wiadomo, takie praktyki to nie tylko praca, jest do doskonała okazja aby troszkę pozwiedzać świat. Oczywiście wiele zwiedzaliśmy, poznaliśmy inną kulturę, język i inny rynek pracy. Ale myślę że jedną z najfajniejszych rzeczy, była integracja z grupą. Mieszkając razem przez czas praktyk poznawaliśmy się i bardzo się ze sobą zżyliśmy, zawsze staraliśmy sobie wzajemnie pomagać i wspólnie spędzać czas. Zdecydowanie było warto. Była to nauka, ale przede wszystkim niezapomniana przygoda.

Kamil
Moi zdaniem, wyjazd do Barcelony poszerzył moje horyzonty w różny sposób, ponieważ i obyłem się przez dość długi czas z inną kulturą i innym językiem dzięki czemu poprawiłem w dość dużym stopniu rozmowę po angielsku . Bez wahania po tym wyjeździe poleciłbym drugiej osobie takie praktyki.

Kacper
Moim zdaniem było warto, ponieważ mogłem podszkolić się w języku oraz w wykonywaniu zawodu za granicą. Również było warto jechać dlatego, że mogłem zwiedzić nowy kraj oraz ciekawe miejsca, a było to możliwe dzięki organizowanym wycieczkom. Mogłem również poznać tamtejsze obyczaje oraz jak się żyje w innym kraju. Nauczyłem się dużo nowych rzeczy w pracy, którą wykonywałem. Mam nadzieje, że to doświadczenie, które wyniosłem z tego wyjazdu przyda mi się w życiu.

Łukasz
Według mnie warto było odwiedzić Barcelonę, w której odbywałem praktyki, ponieważ poznałem inną kulturę. Nauczyłem się dużo nowych czynności wykonywanych w zawodzie, poprawiłem swoje umiejętności językowe w zakresie porozumiewania się w języku obcym jak i pracować w grupie, oraz znajdować różne rozwiązania w trakcie problemu. Kolejną rzeczą, były wycieczki, na których zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki Barcelony.

Natalia
Moim zdaniem wyjazd do Barcelony był czymś naprawdę spektakularnym w moim życiu. Czas pobytu w stolicy Hiszpanii był jednym z najlepszych momentów. Poznanie nowej kultury, innych ludzi oraz integracja z osobami, z którymi miałam przyjemność przebywać wniosła wiele miłych chwil do mojego życia. W pracy poznałam wiele nowych metod oraz czynności związanych z moim kierunkiem, które w przyszłości ułatwią mi pracę. Wspólne wycieczki, odpoczynek z moimi przyjaciółmi utwierdziły mnie w przekonaniu, że należy być osobą otwartą i pełną odwagi, gdyż dzięki temu możemy wiele zyskać w życiu.

Giuseppe
Według mnie było warto, gdyż : poszerzyłem swoje znajomości, pozwiedzałem zabytki, nauczyłem się wiele przydatnych rzeczy do szkoły oraz zawodu. Uważam również, że dzięki praktykom zwiększyłem swoją szansę na znalezienie pracy w przyszłości. Podsumowując BYŁO WARTO!

Magda
Moim zdaniem wyjazdy tego typu są bardzo potrzebne młodzieży. Uczą samodzielności i przyuczenia do zawodu. Bardzo mi się podobało zarówno w pracy w hostelu jak i poza pracą. Organizowali nam mnóstwo wycieczek, zwiedzanie nowych i bardzo ciekawych miejsc. W pracy jak i poza nią mogliśmy poznawać różne kultury i spotykać osoby z innych krajów. Było to bardzo interesujące jak i motywujące do dalszych działań i podróży. Podsumowując bardzo mi się podobało i polecam każdemu takie wyjazdy.