Spotkanie z pośrednikiem pracy

Dnia 28 listopada 2018r. uczniowie III rocznika 9-10 Hufca Pracy uczęszczający do Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie w ramach autorskiego programu edukacyjno-profilaktycznego pt. „Rozwiń swoje skrzydła” spotkali się z pośrednikiem pracy Młodzieżowego Biura Pracy panią Edytą Wilusz.

Tematem spotkania była „Motywacja a poszukiwanie pracy”. Celem zajęć było ułatwienie wejścia młodzieży na rynek pracy, dzięki poznaniu procedur pozyskiwania pracy, poznanie definicji motywacji, problemów z motywowaniem się oraz sposoby motywacji. Młodzież bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brała udział w pierwszym spotkaniu otwierającym cykl „małych warsztatów” z doradcami zawodowymi, pośrednikami pracy, pracodawcami oraz przedstawicielami instytucji współpracującymi z hufcem.

W kolejnych zajęciach będą omawiane tematy m.in. z pisania CV, listu motywacyjnego, rozmowy kwalifikacyjnej, autoprezentacji, bezpieczeństwa w podejmowaniu życiowych decyzji a także unikanie niebezpieczeństw związanych z podejmowaniem pracy.

Aneta Więch