Sukces uczennic technikum w konkursie plastycznym

Dnia 22 listopada br. w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej miał miejsce wykład dr Andrzeja Franaszka poświęcony Zbigniewowi Herbertowi pt: „Herbert jakiego nie znamy”, w którym uczestniczyła młodzież krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych. Dr Franaszek jest literaturoznawcą, krytykiem literackim, specjalizującym się w twórczości współczesnych poetów polskich oraz autorem dwutomowej biografii Z. Herberta. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy poznać nieznane fakty z życia poety, dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego twórczości nie tylko poetyckiej, dramatycznej ale i plastycznej. W dorobku twórczym poety odnaleźć można bowiem wiele rysunków, które powstawały m.in. podczas jego licznych podróży. Po spotkaniu nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Herbert w obrazach”. Wśród osób nagrodzonych znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły:

Jagoda Kozioł zajęła II miejsce
Aleksandra Zima - wyróżnienie

Nagrody wręczał pan Franaszek. Serdecznie gratulujemy dziewczynom oraz życzymy dalszych sukcesów!