Świąteczne pierniczki

W dniu 02.12.2018r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pod nazwą „Świąteczne pierniczki”. Kwesta ta organizowana jest przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w grudniu przed świętami. Pierniczki przygotowuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, dzieci z rodzicami w poszczególnych szkołach oraz przekazywane są przez piekarzy i cukierników zrzeszonych w Cechu Rzemiosł l Różnych. Cała zebrana kwota jest przeznaczona na potrzeby chorych przebywających w naszym Hospicjum. Nasza młodzież kwestowała pod kościołem o.o. Kapucynów. Pogoda była słoneczna ale dość mroźna. Udało się rozdać wszystkie przygotowane paczuszki z pierniczkami, a nawet można powiedzieć, że ich zabrakło. W przyszłym roku koniecznie trzeba będzie przygotować ich więcej. W tegorocznej kweście wzięli udział uczniowie z III klasy Gimnazjum: Julia Kamińska, Klaudia Kolanko, Julia Zych, Kornelia Kątna, Julia Matelowska, Kinga Lorenc, Kinga Frączkiewicz, Anna Delikat, Jonatan Rymar, Michał Dopart i z kl.IITA Technikum Wioleta Belczyk i Dawid Zając, którym bardzo serdecznie dziękuję.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Iwona Majko – Bogacz