Szkolenie z systemów deskowań Peri

W dniu 27 listopada 14 uczniów naszej szkoły z klas technikum budowlanego uczestniczyło w szkoleniu z podstaw nowoczesnej techniki deskowań PERI. Szkolenie odbyło się w centrum logistyczno – szkoleniowym w Płochocinie koło Warszawy. Szkolenie obejmowało prezentację elementów deskowań na robiącej olbrzymie wrażenie hali wystawowej i zajęcia teoretyczne w sali konferencyjnej, które prowadził specjalista firmy PERI pan mgr inż. Krzysztof Koziarski. Firma zadbała również o regenerację naszych sił organizując poczęstunki i obiad w stołówce. Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty i drobne upominki. Szkolenie zainicjował i zorganizował pan mgr inż. Rafał Rojowski specjalista ds. zatrudnienia firmy Hartbex.

PERI to wiodący na świecie producent systemów deskowań i rusztowań, należą do nich dźwigary, deskowania ramowe, deskowania słupów, deskowania stropowe, pomosty robocze, systemy deskowań samoczynnego wspinania, rusztowania podporowe, rusztowania fasadowe oraz przestrzenne, podpory stropowe, zastrzały, sklejka, kozły oporowe do deskowań jednostronnych, systemy zakotwień. System ten wykorzystują w budowie konstrukcji betonowych i żelbetowych wiodące firmy na europejskim rynku budowlanym. Większość obiektów realizowanych przez przedsiębiorstwo Hartbex powstaje z użyciem systemów PERI, system ten umożliwia wykonywanie robót o wysokim standardzie i w krótkim terminie.

Janusz Leczek