Uczniowie naszej szkoły zdobywają dodatkowe umiejętności

W ramach unijnego programu „Kształcenie zawodowe szansą rozwoju” uczniowie naszej szkoły zdobywają dodatkowe umiejętności na bezpłatnych kursach. Aktualnie trwają zajęcia na dwóch kursach.

W kursie operatora koparko-ładowarki uczestniczy 8 uczniów. Zapoznają się oni z podstawami elektrotechniki, budową silników, elementami hydrauliki oraz budową samych koparko-ładowarek i technologią robót nimi wykonywanych. Kurs zakończy się egzaminem przed Komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego dającym pełne uprawnienia do pracy tą maszyną.

W kursie operatorów wózków widłowych uczestniczy 16 uczniów z technikum i zasadniczej szkoły zawodowej o specjalności technolog robót wykończeniowych w budownictwie. I ten kurs kończy się egzaminem dającym uprawnienia.

Zajęcia obu kursów odbywają się po zakończonych lekcjach i w soboty. Jak do tej pory nikt nie zrezygnował z uczestnictwa, mimo że łączenie nauki szkolnej i dodatkowych zajęć i nauki na kursie wcale nie jest łatwe.