Technikum i ZSZ nr 6 w Krośnie

ZSP nr 6 „BUDOWLANKA”

Menu głowne

Rekrutacja
iDziennik
Ankieta
Hartbex
Leroy Merlin
Greinplast
Szkoła partnerska
Wiarygodna szkoła
Olimpiada budowlana

Wycieczka 2TBA do parku rozrywki Energylandia

Wycieczka 2TBA do parku rozrywki Energylandia

W tym roku 15 czerwca klasa 2tba zdecydowała się spędzić jeden dzień na szalonej zabawie w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Park ten jest największym tego typu obiektem w Polsce, oferującym kilkadziesiąt atrakcji na obszarze 26 hektarów.

W Energylandii każdy znajdzie coś dla siebie, jednak nam najbardziej podobały się atrakcje w strefie ekstremalnej i otwartym w tym roku Water Parku. W strefie ekstremalnej można skorzystać z 10 ekstremalnych atrakcji, w tym z 4 rollercosterów. Na Mayan roller coaster wagoniki osiągają prędkość do 80 km/h, a przeciążenia dochodzą do prawie 5g! Odczucia jakich doświadcza się w czasie jazdy na tej kolejce są porównywalne z lotem myśliwcem F16. Jej konstrukcja odpowiada wysokością dachu dziesięciopiętrowego wieżowca! Formuła Roller Coaster osiąga prędkość 100 km/h w początkowej fazie rozpędu w 2 sekundy i przejazd na trasie 560 metrów jest pełen pętli, inwersji i nachyleń. Speed Water Coaster to połączenie rollercoastera i przejażdżki wodnej. Ta kolejka wznosi się na ponad 60 metrów wysokości i osiąga prędkość około 110 km/h!

Strefa Water Park to ponad 1800m2 powierzchni basenowych, gdzie oprócz kąpieli, plaży i leżaków można skorzystać z 10 różnych zjeżdżalni. Na nas wrażenie zrobiła zjeżdżalnia Kamikadze, czyli zjeżdżalnia z zapadnią - 90 metrów w dół z pułapu aż 15,5 metra.

W Energylandii obejrzeliśmy również pokazy kaskaderów na motocyklach, rowerach, quadach oraz w samochodach, pokazy ognia w połączeniu z żonglerką, akrobatyką, tańcem i ostrą muzyką.

Jeśli więc szukacie mocnych wrażeń, to wizyta w parku Energylandia jest właściwym wyborem. Jeden dzień to stanowczo za mało!