Zwycięstwo naszej drużyny w II Turnieju Dociepleń

W dniu 20 marca 2018 r. na terenie naszych Warsztatów Szkolnych przy ul. Lewakowskiego przeprowadzony został, już po raz drugi, Regionalny Turniej Systemów Dociepleń. Jego inicjatorami przed rokiem byli nauczyciele zawodu z naszej szkoły. Nie byłoby to możliwe bez zainicjowanej przed ponad rokiem współpracy Szkoły z firmą GREINPLAST PODKARPACIE z Krosna, która ponownie dostarczyła materiały budowlane potrzebne do przeprowadzenia zawodów, odzież roboczą dla wszystkich drużyn oraz zafundowała wartościowe nagrody zwycięzcom i gadżety wszystkim uczestnikom. Po raz pierwszy „materiałowego wsparcia” udzieliła nam także firma BLUE DOLPHIN z Kielc – producent taśm i innych akcesoriów malarskich - ofiarując m.in. potrzebne w części praktycznej specjalistyczne taśmy do krzywizn.

We współzawodnictwie udział wzięło, oprócz naszej ekipy z technikum budowlanego, 6 zespołów ze szkół budowlanych: dwie z Rzeszowa i po jednej z Brzozowa, Czudca, Gorlic oraz Mielca. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała o godzinie 9.00 pani Dyrektor Lidia Kasińska.

Turniej, podobnie jak przed rokiem, składał się z dwu części: pisemnej, czyli testu 30. pytań oraz praktycznej – 180-minutowego zadania do wykonania na stanowisku roboczym.

Zadania do turnieju przygotowali przedstawiciele firmy GREINPLAST PODKARPACIE. Oni również czuwali nad przebiegiem rywalizacji i ocenili jej rezultaty. W skład komisji weszli: Małgorzata Cichoń – kierownik marketu Greinplastu w Krośnie, Paweł Hydzik – przedstawiciel handlowy firmy, Piotr Głowacki – właściciel Firmy Remontowo-Budowlanej PARTNER z Sądkowej – wykonawca ściśle współpracujący z firmą Sponsora oraz pan Tomasz Wielgus z firmy BLUE DOLPHIN.

Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzcę. Została nim w tym roku drużyna z klasy 2 TBa naszej Szkoły w składzie: Kacper Tomkowicz i Arkadiusz Rymar. Do zawodów przygotował ich nauczyciel Jan Rec. Kolejne dwa miejsca przypadły drużynie Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie w składzie Rafał Drzał i Adam Matejek (opiekun Jarosław Iwiński) oraz chłopcom z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu – Mariuszowi Skrzypkowi i Mateuszowi Rakowi (opiekun Maria Pietras). Wszyscy oni indywidualnie otrzymali wartościowe nagrody w postaci atrakcyjnych narzędzi przydatnych przy pracach budowlanych, a ich szkoły dostały pamiątkowe puchary i dyplomy. Pozostałych uczestników uhonorowano dyplomami uczestnictwa w turnieju i wręczono im gadżety od obu sponsorów.

Nasz Turniej, w opinii jego uczestników, stał na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie musieli wykazać się dobrym przygotowaniem, czyli specjalistyczną wiedzą i znajomością technologii wykonywania robót ociepleniowych, starannością i estetyką wykonania. Wpisuje się on ściśle w obecny trend korzystania w trakcie edukacji zawodowej młodzieży ze współpracy z wykonawcami i ekspertami – praktykami. Takie i podobne im działania pozwalają lepiej przygotować uczniów do wykonywania zadań zawodowych po ukończeniu szkoły i sprzyjają ich szybszej aklimatyzacji w firmie przyszłego pracodawcy.

Raz jeszcze dziękujemy sponsorowi imprezy, firmie GREINPLAST PODKARPACIE z Krosna i jej Dyrektorowi panu Rafałowi Majdakowi, która niestrudzenie wspiera nasze działania, także poprzez kilkukrotne w ciągu roku szkolnego szkolenia-warsztaty dla naszych uczniów. Liczymy na dalszą owocną z nią współpracę w kolejnych latach.

Podziękowania należą się również tym wszystkim, głównie zaś nauczycielom zawodu, którzy poświęcili bardzo wiele swego czasu, także poza godzinami swej pracy, aby Turniej wypadł jak najlepiej.

(opracowanie: J.Urbanek)